Dětský lékař

Ošetřujeme samozřejmě i dětské pacienty. Dětský pacient vyžaduje specifický přístup a péči v milém a jemu dobře známém prostředí. Proto dbáme na to, aby se k nám děti dostaly brzy, běžně již v 6 měsících věku dítěte. Od tohoto věku pak dítě vídáme na preventivních prohlídkách každých půl roku. Chceme, aby prostředí ordinace i lékaře dítě dobře znalo a nebylo mu cizí. Aby se se vším postupně seznámilo a samo poznalo, že se není čeho bát. Pokud je v budoucnu zapotřebí nějaký zásah, je dobré, když probíhá v dítěti známém prostředí a  je podchycen co nejdříve a nemusí se řešit složitě a zdlouhavě – což je pro dítě nepříjemné a často nepřijatelné.

U dětí dbáme na hygienu, prevenci a dietní opatření tak, abychom zuby udrželi zdravé ve spolupráci s rodiči.

Rodič by neměl dítě strašit, nebo zubařam vyhrožovat. Nevhodné jsou věty typu: „Když si nebudeš čistit zuby, pan doktor ti je bude vrtat a to bude bolet.“. Dítě samotný přístup rodičů k lékaři velice vnímá a nedůvěru a strach rodičů rychle rozpozná. Samo se poté bojí, i když k tomu nemá objektivní důvod. Stejné je to s přístupem k hygieně.

Při dětských preventivních prohlídkách sledujeme kazivost, správný vývoj, prořezávání a postavení zubů, úpony uzdiček, sliznice a.j.
Dítě se snažíme doprovodit do dospělosti s co nejzdravějšími a funkčními zuby. Problémy nastíníme dítěti adekvátně k jeho věku a plně je konzultujeme s rodiči.

V případě zjištění ortodontických anomálií (a potřeby rovnátek) spolupracujeme s ortodontisty a dítě ke specialistovi odešleme.

Vyžadujeme doprovod zákonného zástupce do věku 15ti let dítěte. Dále rozhodnutí o léčbě schvaluje u dětských pacientů rodič až do věku 18ti let dítěte.

Chci se objednat...