Bělení zubů

Bělení zubů je chemický proces, při kterém dochází k odstraňování pigmentů z povrchových vrstev skloviny. Bělit je možné pouze zdravé zuby. Zuby není vhodné bělit u těhotných a kojících pacientek.

Před bělením zubů je vhodné mít zuby profesionálně vyčištěné na dentální hygieně a ideálně opískované. Na našem pracovišti užíváme systém Pure Whitening (purewhitening.cz), kdy zuby bělíme kombinovanou metodou, tedy kombinací jak ordinační, tak domácí fáze.

Domácí bělení 

Pro domácí bělení je nutné zhotovit nosiče, do kterých se aplikuje před spaním bělící gel a následně se v nosičích spí. Tato fáze trvá 14 dní. Před touto fází je nutné zhotovit otisk zubů a vyrobit individuální přesné nosiče. Dále je pak vhodné absolvovat dentální hygienu a čistit si zuby zubní pastou s obsahem dusičnanu draselného.

Ordinační bělení

Ordinační fáze probíhá v ordinaci a trvá 60-90 minut. Zuby se musí očistit a na dásně se aplikuje speciální ochranná bariéra. Poté se aplikuje koncentrovaný bělící gel, který se opakovaně vymění.

Bělení provádí zubní lékař, nebo dentální hygienistka. Dosažený výsledek přetrvává až roky, je však vhodné zuby opakovaně „přibělit“, tato fáze je však kratší a značně levnější. Jedná se o dobělování v nosiči při domácí fázi.

Je vhodné dodržovat bílou dietu, vyhnout se kouření, pití kávy a červeného vína a to přinejmenším při probíhajícím bělení.

Chci se objednat...